Jurić osvojio dvije bronce i plasman na Svjetsko prvenstvo!

Kategorija: Sport Objavljeno: Četvrtak, 23 Svi 2019 Napisao/la Super User

Proteklog je vikenda u Novigradu održano Europsko prvenstvo u ITF Taekwon-Dou na kojemu je nastupilo gotovo 400 natjecatelja iz 13 europskih zemalja. U kategoriji veterana, za Hrvatsku je nastupao i Kruno Jurić koji u dvije različite discipline i u obje je postigao zapažene rezultate. U disciplini „point stop“ u kategoriji +78 kg za nositelje crnog pojasa starijih od 38 godina, u nekoliko borbi za redom pobijedio je između ostalih i bivšeg svjetskog prvaka, a u polufinalu je s jednim bodom razlike izgubio od aktualnog dvostrukog europskog prvaka i time se plasirao se na 3. mjesto i osvojio brončanu medalju. U disciplini „continuous“ također je osvojio brončanu medalju. Tako se s dvije brončane medalje osvojene za Hrvatsku, u konkurenciji bivših i aktualnih nacionalnih, europskih i svjetskih prvaka, u vrlo teškoj konkurenciji, plasirao na iduće Svjetsko prvenstvo za veterane.
tekst: Robert Rigo